×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 2 آبان - 1400  
true
false

تحمیل «حصر خانگی» به محمدعلی طاهری، نتیجه‌ی «عدم استقلال» و «بی‌قانونی» در دستگاه قضایی کشور

🔴 به گزارش خبرگزاری عرفان در حالی‌که حدود ۴ ماه از آزادی به ظاهر بی قید و شرط محمدعلی طاهری از اسارت ظالمانه رژیم می‌گذرد، اما همچنان وی بطور کاملاً غیرقانونی و خودسرانه در حصر خانگی بسر می‌برد و مشخص نیست دستگاه قضایی کشور به موجب کدام قانون نانوشته، ممنوع الخروجی و حصر خانگی را به این اندیشمند فرزانه تحمیل کرده است.

پس از آنکه در تاریخ سوم اردیبهشت ۹۸، حکم آزادی محمدعلی طاهری بصورت کاملا رسمی ابلاغ گردید، عوامل امنیتی قرارگاه ثارالله، مزدوران سازمان اطلاعات سپاه و عناصر خودفروخته‌ی موسسه‌‌ی فاسد بهداشت معنوی در اتاق‌های فکر خود درصدد برآمدند تا با در تنگنا قراردادن و اعمال «تهدیدات جانی» برای بنیانگذار مکتب عرفان حلقه، زمینه‌ی عدم امنیت وی را در خارج از زندان فراهم آورند تا بنوعی وی را از هرگونه ارتباط و حاضر شدن در ملأ عام باز دارند.

از آنجایی که این تبهکاران و فاسقان مدعی دینداری و مسلمانی، تلاش‌های شبانه روزی‌شان را برای کمرنگ کردن محبوبیت جریان عظیم و خدامحور مکتب عرفان حلقه بی نتیجه می‌دیدند و پس از ۹ سال پرونده سازی و دسیسه چینی برای بنیانگذار آن، هیچ حاصلی بجز آزادی وی از چنگال اسارت، نصیبشان نشده بود لذا هرگونه اقدامی را برای «حذف فیزیکی» و یا «بازداشت مجدد» وی به کار بسته اند تا بدین گونه آشکارتر از پیش، شمشیرِ ظلم خود را در جنگ با اندیشه و حق و حقیقت به میان آورند.

در این میان دستگاه قضایی کشور که با روی کار آمدن رئیس جدید آن «ابراهیم رئیسی»، سعی می‌کند وجهه‌ی ننگین و کثیف این قوه را هرچند در ظاهر، پنهان کند و با داعیه‌ی مبارزه با هرگونه فساد داخلی و باندبازی‌، خبر از عدالت محوری و قانون گرایی می‌دهد اما همچنان برخی مقامات سابق در این قوه، با همان شیوه‌ی قدیمی خود یعنی سرسپردگی و تبانی با عوامل امنیتی سپاه پاسداران، سعی میکنند در جهت اهداف شوم و پشت پرده آنان حرکت کنند.

از جمله شخص «محمدجعفر منتظری» دادستان کل کشور که بازمانده‌ی رئیس قبلی این قوه، صادق لاریجانی می‌باشد، یکی از مقاماتی‌ست که سالهاست در پرونده دکتر محمدعلی طاهری، نقش مامور امنیتی سپاه را بازی می‌کند و بدون توجه به شکایات متعدد دکتر طاهری که در سالهای اسارت خطاب به وی نیز نگاشته شده است، نه تنها در جهت اجرای قانون قدمی برنداشته که در عمل خدمتگزار ظلم و فسادِ مهره های امنیتی بوده است. وی بدون توجه به ابلاغ حکم آزادی و درخواست رفع ممنوع الخروجی دکتر طاهری، که در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۸ از سوی دادیار اجرای احکام شعبه اول به وی ارسال شده، همچنان نسبت به لغو حکم ممنوع الخروجی وی تعلل می‌کند و ردپای همدستی‌اش با کارشناسان امنیتی سپاه بیش از پیش آشکار شده است.

بنیانگذار مکتب عرفان حلقه، نه تنها اجازه خروج از کشور را ندارد بلکه حق زندگی مطابق قوانین اساسی و منشور حقوق شهروندی نیز از وی سلب شده است. وی بمدت ۴ ماه است که اجازه ندارد در ملأ عام حاضر شود و تهدیدات بی‌شمار جانی که متوجه شخص وی و خانواده اش شده است، او را مجبور کرده که هیچ گونه ارتباطی با شخصی نداشته و حتی وکلای وی نیز از حقِ قانونی خبررسانی از وضعیت موکلشان منع شده اند.

تحمیل «حصر خانگی» به محمدعلی طاهری که به قطع هرگونه ارتباط و تماس با دوستان و نزدیکان او منجر شده، بیش از پیش آشکار می‌کند که ترس و واهمه‌ی حکومت از گسترش آموزه‌های خدامحور و فراکل نگرانه‌ی مکتب عرفان حلقه تا چه اندازه زیاد است و مدعیان حقیقت که دستشان را سال‌هاست خالی می‌بینند چاره ای جز حصر اندیشه ندارند، چرا که خود بعنوان ابن ملجم زمانه، با به انحراف کشاندن عامدانه کمال و تعالی حقیقی مردم، در برابر شکل گیری هر جریان حق طلبانه ای می ایستند و آن را متوقف می کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد