×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 29 دی - 1399  
true
false

مرکز تحقیقات جهانی پیو (PEW): “رژیم ایران در صدر فهرست حکومت‌هایی قرار دارد که بیشترین آزار و اذیت را بر گروه‌های مذهبی اعمال می‌کند”

🔴 به گزارش خبرگزاری عرفان، مرکز تحقیقات جهانی PEW بر اساس نتایج پژوهشی که در زمینه وضعیت اقلیت‌های عقیدتی مذهبی در جهان انجام داده، رژیم ایران را در صدر فهرست حکومتهایی معرفی کرد که بیشترین آزار و اذیت، خشونت و تبعیض را بر گروه‌های مذهبی اعمال می‌کند.

مرکز تحقیقات جهانی پیو (Pew Research Center) یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشنگتن است و در رشته‌های اجتماعی و افکار عمومی و آماری در سطح آمریکا و جهان تحقیق می‌کند. این مرکز، لیست ۱۰ کشوری که بیشترین آزار و اذیت و خشونت‌های عقیدتی مذهبی در آن اعمال می‌شود را منتشر کرده که حکومت ایران در صدر آن قرار دارد. این پژوهش در فاصله زمانی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ بر روی ۱۹۵ کشور جهان انجام شده است.

نتایج این تحقیقات بر اساس دو مقوله‌ی زیر می‌باشد:
۱-محدودیت‌های دولتی بر عقیده و مذهب (قوانین، سیاست‌ها و اقدامات مقامات دولتی که باورهای دینی و فعالیت‌های مذهبی را محدود می‌کند)
۲-خصومت‌های اجتماعی مربوط به مذهب (خشونت و آزار و اذیت توسط افراد، سازمانها یا گروه‌های خصوصی)

در این گزارش آمده است که نظام حاکم بر ایران، قوانین دولتی سختگیرانه‌ای را در رابطه با مذهب و عقیده‌ی شهروندانش دارد. حقوق شهروندی بسیاری از اقلیت‌های عقیدتی مذهبی رعایت نمی‌شود. همچنین خصومت حکومتی علیه این گروه‌ها در سال‌های اخیر در ایران رشد چشمگیری یافته و بسیاری از گروه‌های غیردولتی یا وابسته به نظام نیز سعی دارند به صورت خودجوش فشار‌هایی را برای رعایت قوانین مذهبی عقیدتی در سطح جامعه اعمال کنند.

پیش‌تر نیز وزیر امورخارجه امریکا، مایک پمپئو طی سخنانی در جریان رونمایی از گزارش سالانه آزادی مذهبی وزارت ‌خارجه آمریکا  خاطر نشان کرده بود که‌ سرکوب اقلیتهای عقیدتی مذهبی در ایران هم‌چنان وجدانها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مراسم همچنین «سام براون بک» نماینده ویژه آمریکا در امور آزادی مذهبی در جهان نیز گفت: “رژیم ایران یکی از بدترین کارنامه‌ها را در رابطه با آزادی مذهب و عقیده در جهان دارد و مردم را به‌خاطر باورهای عقیدتی مذهبی تحت آزار و اذیت قرار می‌دهد و برخی را نیز اعدام می‌کند.”

👈 منبع خبر در وبسایت مؤسسه PEW:

A Closer Look at How Religious Restrictions Have Risen Around the World

👈 منبع خبر در صفحه توییتر PEW:
https://twitter.com/pewglobal/status/1168050607694974978

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد