×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 24 فروردین - 1400  
true
false

⛔️ (https://t.me/erfanews/7383) طاهر حاجی قربانی یکی از دانش آموختگان عرفان حلقه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۲۰ سال زندان محکوم شد
🆔 @erfanews

🔴 «خبرگزاری عرفان» – شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با ریاست قاضی محمد مقیسه، طاهر حاجی قربانی، از دانش آموختگان «عرفان حلقه» را در مجموع به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد. سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، این عضو مجموعه عرفان حلقه را در تاریخ ۱۹ اسفند ۹۷ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان اوین منتقل کرده بود. وی در فروردین ماه‌ ۹۸ با سپردن وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده‌ بود.

او با همان شیوه قدیمی و همیشگی کارشناسان امنیتی وابسته به قرارگاه ثارالله، تحت فشار روحی شدید در سلول انفرادی وادار به اعترافات دیکته شده و اجباری شده بود و بازجو با دادن وعده دروغین، او را متقاعد کرده بود که در صورت اعترافات کذب، با تخفیف در مجازات برایش حکم حبس تعلیقی درنظر گرفته خواهد شد!

پس از گذشت حدود ۶ ماه در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۸ در یک دادگاه کاملا فرمایشی بدون حضور وکیل تسخیری، مدعی العموم و حتی ضابط قضایی به ریاست قاضی مقیسه، وی به بیست سال زندان محکوم شد. در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، ۷ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا خواهد بود.

طاهر قربانی که روز ۲۶ مردادماه برای اطلاع از وضعیت پرونده خود، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شده بود با وجود عدم ابلاغ حکم به وی، بصورت غیرقانونی بدستور قاضی مقیسه به زندان اوین منتقل می‌شود. این درحالی ست که محمد مقیسه از وی درخواست وثیقه جدید پنج میلیارد تومانی کرده بود! وی پس از بازداشت در روز سوم شهریورماه از زندان اوین به دادگاه منتقل و حکم دادگاه به او ابلاغ می شود. این حکم غیرقانونی و ظالمانه که ردپای نفوذ کارشناسان فاسد امنیتی سپاه را در اینگونه پرونده ها مانند همیشه آشکار میکند، با ۴ اتهام ساختگی به شرح ذیل به وی تفهیم شد:

▫️۷ سال زندان به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور
▫️۷ سال زندان به اتهام توهین به مقدسات
▫️۳ سال زندان به اتهام توهین به رهبری
▫️۳ سال زندان به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی

در این دادرسی ناعادلانه که برخلاف موازین قانون اساسی، وی حتی از حق داشتن وکیل محروم شده بود، ترس و واهمه همیشگی عناصر جنایتکار اطلاعات سپاه و موسسات فاسد وابسته به آن را از گسترش جریان خدامحور عرفان حلقه آشکار میکند.

طاهر قربانی در طول مدت بازجویی تهدید شده بود که رسانه ای شدن خبر بازداشتش، عواقب خطرناکی برایش در پی خواهد داشت. بازجویان تبهکار و ظالم اطلاعات سپاه، با این شگردهای نخ نما قصد دارند در خفقان خبری و خاموش کردن صدای زندانیان و آزادیخواهان، دست به هرگونه ظلم و فسادی بزنند و جنایات پشت پرده شان را از چشم مجامع بین المللی حقوق بشری مخفی نگاه دارند.

نمایش مضحکانه عدالت محوری در دستگاه قضایی نه تنها باعث برملا شدن بی قانونی های اعمال شده در این قوه ی عدالت گریز شده است بلکه نشان از استیصال حاکمان نظام برای اداره ی این حکومت استبدادی دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد