×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 23 فروردین - 1400  
true
false

⛔️ اطلاعیه بنیانگذار مکتب عرفان حلقه، استاد محمدعلی طاهری به تاریخ ۹۸/۱۱/۱۳

🔴 متن این اطلاعیه بدین شرح است:

به نام خدا
با سلام و نثار دعای خیر

در رابطه با سوالات و طرح برخی از شکایات، به استحضار می‌رساند (هر چند که بسیاری از مطالب تکراری است):

– برخی افراد تصور نموده‌اند که قرار است طبق لیست ارائه شده، فقط نام حلقه‌ها عوض شود، در حالیکه قرار است سطح دانش مجموعه ارتقا یافته و طبق لیست ارائه شده نیز، تعاریف دقیق‌تری از حلقه‌های قدیم و جدید ارائه شود که طی آن، منطق نوع حلقه‌ها آموزش داده شود و ضمن ارتقاء سطح معلومات همه، آن عده نیز که فکر می‌کردند به دلخواه خود اعلام حلقه می‌کنند پی به علت باطل بودن تصورشان ببرند و بفهمند منطق و حکمتی بر این کار سوار است و این موضوع دیمی نبوده است.

– هر گونه ادعایی که دقیقا با چارچوب و اصول عرفان حلقه مطابقت نداشته باشد، بطور قطع و یقین مردود بوده و اینگونه تلقی می‌شود که اشخاص مدعی قصد سوء استفاده عمدی دارند (زیرا تقریبا همه موارد اطلاع رسانی شده است). همچنین بکار بردن و استفاده از هر نوع واژه، اصطلاح و ترمینولوژی ای خارج از فرهنگ اصطلاحات عرفان حلقه نیز به همین ترتیب زمینه ساز انحرافات و سوء استفاده‌های مختلف تلقی می‌شود. در ضمن توصیه میگردد از ارائه و یا پذیرش مطالب گنگ، مبهم و هرگونه کلی گویی بشدت پرهیز شود.

به اطلاع میرساند که در آینده نزدیک فرهنگ اصطلاحات عرفان حلقه و تعاریف قطعی آن در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. اما دوستان عزیز بدانند که به محض برخورد با واژه‌ای که اینجانب در عرفان حلقه و شاخه‌های مختلف آن مطرح نکرده‌ام،

– اولا) معنی و منظور از آنرا سوال بفرمایند
– دوما) در صورت من درآوردی بودن آن، به فرد تذکر داده شود.
لازم به ذکر است که عده معدودی با درست کردن واژه های من درآوردی، کلاس و شاخه جدید مختص به خود درست می‌کنند که از موارد شکایات متعدد می‌باشد که در این گونه موارد، اصل موضوع عرفان حلقه تدریس نمی‌شود و افراد تحت سوء استفاده‌های مختلفی قرار می‌گیرند.

– اساس عرفان حلقه بر مبنای تفویض حلقه‌های مربوطه می‌باشد و نه بر مبنای تقلید از من و اینکه هر کاری که من انجام دادم، دیگران هم مجاز به انجام آن باشند. بنابراین ادعای برخی افراد یا گروه‌ها که به علت اینکه بنده قبلا برای مثال آگاهی‌های یک دوره را برای افراد همان دوره قبل از شروع دوره در مدار روح جمعی قرار می‌دادم، آنها نیز میتوانند آن کار را انجام بدهند، کاملا غلط است بنابراین به صرف اینکه بنده این کار را انجام داده‌ام، مجوز لازم برای تقلید توسط اشخاص و گروه‌ها نیست. از آنجا که در دهه گذشته برگزاری دوره‌ها منقطع گردید و هیچ یک از مربیان نیز حلقه انجام این کار را در اختیار ندارند (و به علت مشکلات پیش آمده و ادعاهای بی‌ربط از سوی برخی از افراد و گروه‌ها نیز این حلقه تفویض نخواهد شد)، هر گونه ادعایی مبنی بر انجام این کار و گذاشتن آگاهی در مدار روح جمعی و… کاملا مردود و باطل می‌باشد و اصرار در انجام آن و عدم توجه به تذکر اینجانب، تمایل به سوء استفاده تلقی خواهد شد. افراد صرفا ارتباط‌های مجاز را آنهم به صورت انفرادی در روح جمعی اعلام می‌کنند و به هیچگونه اقدام مربیان و گروه ها در این زمینه نیازی نیست.

– هر گونه اظهار نظری راجع به ویروس‌های غیرارگانیک افراد از توان مربیان و … خارج بوده و کسی به چنین اطلاعاتی دسترسی نداشته و اظهار نظر در این مورد کذب محض است.

– ادعاهایی نظیر قرار دادن آگاهی در مدار… به منظور ایجاد رزونانس و… ادعاهای بی اساس است و هیچیک از مربیان عرفان حلقه چنین امکانی را در اختیار ندارد.

– در ضمن کار جمع آوری و نقد و بررسی هرگونه آگاهی از دوستان مجموعه صرفا به اینجانب مربوط می‌شود (تا از نقد و بررسی اشتباه جلوگیری شود).

با آرزوی توفیق الهی
محمد علی طاهری
؛2020/2/2 – ۹۸/۱۱/۱۳

 

فایل پی دی اف اطلاعیه👈

اطلاعیه 2-2-2020

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد