×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 24 فروردین - 1400  
true
false

⛔️ اطلاعیه «استاد محمدعلی طاهری»، بنیانگذار مکتب عرفان حلقه به تاریخ ۹۸/۱۱/۱۸
🆔 @erfanews

🔴 متن این اطلاعیه بدین شرح است:

به نام خدا
با سلام و نثار دعای خیر

احتراماً:
۱- با تشکر و قدردانی قلبی و صمیمانه نسبت به ارسال پیام‌های محبت آمیز شما دوستان عزیز به مناسبت سالگرد وفات مادرم بدینوسیله بازهم مراتب عذرخواهی خودم را از عدم امکان پاسخگویی به پیام‌های این عزیزان را با همه وجود ابراز می‌کنم. همچنین ابراز پوزش مضاعف از بی‌پاسخ ماندن تعداد بسیار زیادی از ایمیل‌های سایر دوستان محترم و دلسوز مجموعه که با طرح اشکالات پیش آمده در خلال ۹ سال گذشته، بنده حقیر را در صدور اطلاعیه‌هایی که به منظور رفع این معضلات و تخطی‌ها و انحرافات (سهوی و یا احتمالا عمدی) پیش آمده یاری می‌کنند و سپاسگزاری مجدد از همه آنها که با ابراز محبت، مرا شرمنده الطاف خود نموده‌اند و…

۲- با طرح بعضی از مباحث جدید و اصطلاحات و ترمینولوژی های مباحث آتی، متاسفانه باز هم برخی از مربیان، افراد، گروه‌ها این مباحث را بدون دانستن عمق آن به عنوان مباحث جدید در دوره ها و مباحث خود (مانند فرا ابر شعور؛ ابر شعور، ذهن جمعی کل و..). مطرح نموده و طبق معمول سالهای گذشته اقدام به گمانه زنی ها، طرح شعارها و… نموده‌اند. در حالیکه تا مباحث آن به طور کامل از طرف اینجانب ارائه نشده کسی نباید از آنها استفاده و بهره برداری شعاری و موضوعی و طرح بحث و بررسی که بطور عمده برای جذب مخاطب صورت می‌گیرد، بنماید. در این رابطه حتی برخی از افراد با ادعای نزدیکی به بنده، مشارکت در طرح‌های علمی و… اقدام به ارائه بعضی از تعاریف مطالب جدید و… نموده اند که ضمن تکذیب هر نوع ارتباط خاصی در این مورد با کسی، به استحضار می‌رسانم که پس از اینهمه اطلاع رسانی‌ها و تشویق افراد به امانتداری و عدم خودنمایی ها و… هرگونه تخلفی از این پس، اقدامی خودخواهانه عمدی محسوب خواهد شد.

انگیزه ارتکاب تخلفات بطور عمده جذب مخاطب در فضای مجازی و جلب اعتماد افراد و… بمنظور کسب درآمدهای مالی و طرح خود و… می‌باشد. در این خصوص از دوستان مجموعه درخواست می‌کنم از پیرامون اینگونه مربیان، گروه ها و افراد متخلف خارج شده و در صورت امکان مربی خود را تغییر داده و از مربیان با جنبه و امانت‌دار بهره بگیرند. (البته برخی از افراد ممکن است به بهانه و ادعای عدم اصالت اطلاعیه‌ها، باز هم به تخلفات خود ادامه دهند. اما این عده باید بدانند که تخلف و اقدامات سوء و خودنمایی‌ها ارتباطی به اصالت اطلاعیه‌ها ندارد و رافع مسئولیت آنها نیست و در هر صورتی چه با اطلاعیه و چه بدون آن، هر نوع تخلفی محکوم است، حتی اگر این اطلاعیه‌ها از جانب خود من هم نبودند. برخی از افراد تصور می‌کنند که لحاظ کردن و معرفی رحمانیت عام الهی به معنی چشم پوشی از تخلفات آشکار و پنهان متخلفین است و مصلحت اندیشی در این زمینه به منظور جلوگیری از دشمن تراشی. در حالیکه هرگز حق با باطل قابل جمع شدن نیست و آنچه را که باطل است باید از حق جدا و تسویه شود. بنده در این مسیر مشکل و طاقت فرسا، اکنون در چنین آزمایشی قرار دارم که آیا تن به مصلحت اندیشی خواهم داد که به منظور جلوگیری از دشمن تراشی علیه خود به عده‌ای باج بدهم و این عده در پیش چشمان من و این مجموعه به تخلفات و انحرافات خود ادامه بدهند که مبادا به من ضربه‌ای وارد کنند و یا بدون هیچگونه اغماضی آنها را از این مجموعه کنار خواهم گذاشت «و لا تخشوهم و اخشونی»)

۳- کماکان در مورد توقف هرگونه کلاسی در حاشیه کلاس‌های عرفان حلقه به علت متهم شدن مربیان به سوء استفاده از موقعیتی که برگزاری دوره های عرفان حلقه برای آنها بوجود آورده، تاکید می‌شود. این دسته از مربیان از سوی مخاطبین متهم هستند که در حاشیه عرفان حلقه مطالب دیگری را که جزء مطالب ضروری عرفان حلقه نیست را مطرح می‌کنند تا بتوانند از افراد شهریه‌های دیگری را نیز دریافت کنند و عده ای عنوان می‌کنند که تصور می‌کردیم شرکت در این کلاس‌های حاشیه‌ای لازم بوده است. به هرحال از عرفان حلقه نباید به عنوان یک وسیله برای منظورهای دیگر استفاده شود.

در ضمن مشاهده می‌شود که برخی دیگر از اینگونه کلاس ها باز هم وسایلی برای طرح نظرات شخصی مربیان تبدیل شده و برخی برای کسب درآمد و … در حالیکه اگر کسی می‌خواست مستقیما آن کلاس‌ها را برگزار کند هرگز مخاطبی پیدا نمی‌کرد. بنابراین، این موضوع (به گزارش متعدد خود معرفت پژوهان مجموعه) شگردی شده تا ابتدا برخی از مربیان به عنوان کلاس‌های عرفان حلقه افراد را جمع کنند سپس آن ها را به این دوره های جانبی غیر ضروری بکشانند و به این وسیله اهداف خود را دنبال کنند). در صورتی که به هر موضوع جانبی اگر نیازی بود شخصا آنرا عنوان میکردم و یا به دوره‌ها اضافه می‌نمودم.

بنابراین حرف آخر این است که هیچ گونه کلاسی در حاشیه کلاس عرفان حلقه مورد قبول نیست. چنین افرادی در صورت اصرار به انجام این کار، بهتر است از عرفان حلقه جدا شده و همان رشته جانبی مورد علاقه خود را مورد تدریس قرار بدهند به عبارت دیگر کسی نباید سوار بر بال‌های عرفان حلقه شده و منظورهای دیگری را که بطور عمده جهت کسب درآمد و یا طرح خود و… می‌باشد را دنبال کند.

از معرفت پژوهان عزیز نیز جدا در خواست می‌شود از شرکت در کلاس‌های حاشیه‌ای که در بعضی از مواقع نیز به عنوان کلاس‌های مکمل نیز نامیده شده (مانند: دوره‌های مکمل مربی‌گری و..). خودداری نموده و در صورت مشاهده اطلاع رسانی بفرمایند.

۴- مجددا تاکید می‌گردد طب‌های مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی به هیچ عنوان نباید با رشته های دیگر به هر عنوانی قاطی شود. طبق اطلاعات دریافتی افرادی بمنزله کسب درآمد این رشته‌ها را همراه با رشته‌های دیگر در دوره‌های مختلف و با نام‌های گوناگون ارائه می‌کنند.

۵- به زودی از طریق سایت شخصی mataheri.com در خدمت دوستان عزیز و همراهان گرامی خواهم بود.

با آرزوی توفیق الهی
محمد علی طاهری
۹۸/۱۱/۱۸ – 2020/Feb/7

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد