×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 8 مهر - 1399  
true
false

⛔️ مادر محمد نوری‌زاد: “پسرم در چند ماه اخیر، هشت بار بیهوش شده است. نگهش داشته‌اند تا جنازه‌اش را تحویل بدهند. من آبرویشان را خواهم برد”

🔴 به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی که در زندان مشهد دست به اعتصاب دارو زده است در تاریخ ۲۲ بهمن در یک پیام صوتی می‌گوید: «فرزند من باید آزاد شود، اگر بلایی سر فرزند من بیاید، زندگی برایتان نمی‌گذارم!»

فاطمه ملکی همسر محمد نوری‌زاد نیز در تاریخ ۲۰ بهمن در پی ملاقات با وی از وخامت حال آقای نوریزاد خبر داده و گفت: «به زودی این خبر را می‌شنوید که محمد نوریزاد بیهوش شد و دیگر به هوش نیامد». او ضمن هشدار به مسئولین کشور از همه آزادیخواهان جهان خواست به کمک آقای نوری‌زاد بیایند و به هر شکلی که مقدور است اطلاع ‌رسانی بشود تا بتوان آزادی‌اش را کسب کرد و او مورد مداوا قرار بگیرد و از وضعیت کنونی خارج شود.

به گفته فاطمه ملکی، محمد نوریزاد به او گفته است این راهی است که انتخاب کرده و دست از اعتصاب غذایش نخواهد کشید. وی در ادامه مصاحبه خود گفت: «من متاسف هستم که آزادیخواهان ما و کسانی که خواهان آزادی و عدالت هستند را به راحتی در بند می‌کنند و هیچکس پاسخگو نیست و هیچ متوجه نیستند که با خانواده‌ها چه کار می‌کنند. من این هشدار را به اینها می‌دهم که شما ببینید چگونه با زندانیان رفتار و برخورد می‌کنید که اینها مجبور می‌شوند دست به اعتصاب غذا و دارو بزنند. من هشدار می‌دهم که با جان اینها بازی نکنید.»

خانم فاطمه ملکی درباره درخواست جمعی از دوستان و نزدیکان نوری‌زاد برای پایان دادن اعتصاب دارو گفت که نوری‌زاد این خواسته آنها را نپذیرفت و گفت که من تنها سلاحی که دارم همین است و جانم را گذاشتم بر سر این راه که به اینها تفهیم کنم که این راه درست و انسانی نیست که با زندانیان این گونه برخورد کنند.»

محمدحسین آقاسی، وکیل آقای نوری‌زاد نیز از وخامت حال این فعال سیاسی زندانی خبر داد. او طی یادداشتی نوشت: “متأسفانه آقای نوری زاد استدعای اینجانب و سایر دوستان و نزدیکانش را برای پایان دادن به اعتصاب مصرف دارو نمی‌پذیرد و اینک دفعات بیهوشی‌اش افزایش یافته و بیم آن می‌رود که از دست برود. از دادگاه تقاضای قبول وثیقه‌اش را نمودم اما با وجود تعیین وثیقه از پذیرش آن خودداری می‌شود”

در پی انتشار خبرهایی از وضعیت سلامت محمد نوری‌زاد، توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا در پیامی خواستار آزادی فوری این فعال مدنی شد. این حساب کاربری نوشت: «محمد نوری‌زاد روزنامه نگار و فعال برجسته ساکن ایران است که از بی رحمی رهبر انتقاد کرده است. او به دلیل اعتقادات خود زندانی و شکنجه شده است. طبق گزارش ها، وی اکنون حال وخیمی دارد و نیازمند مراقبت پزشکی است. ایالات متحده خواستار آزادی فوری وی است.»

گفتنی‌ست محمد نوری‌زاد از ۱۹ تیر ۹۸ در مشهد بازداشت شده و در زندان مشهد به سر می‌برد. او در دادگاه بدوی که برای امضاکنندگان بیانیه چهارده در مشهد برگزار شد به ۱۵ سال حبس ،۳ سال تبعید به ایذه و ۳ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد