×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 16 اسفند - 1399  
true
false

⛔️  طاهر حاجی قربانی یکی از دانش آموختگان عرفان حلقه در لیست هفت‌سین نمادین کمپین نوروزی دفتر عفو بین الملل كانادا قرار گرفت

🔴 به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، طاهر حاجی قربانی یکی از دانش آموختگان عرفان حلقه که از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم گشته ، امسال بعنوان یکی از زندانیان عقیدتی سیاسی برای هفت سین نمادین عفو بین الملل کانادا انتخاب شده است.

یازدهمین کمپین نوروزی دفتر عفو بین الملل كانادا به مناسبت نوروز ۹۹ در تورنتو کانادا برگزار خواهد شد. با الهام از سفره هفت سین ایرانی، امسال عفو بین الملل، هفت پرونده متعلق به زندانیان عقیدتی سیاسی را انتخاب کرده است که از سوی این سازمان به عنوان «افراد در خطر» شناخته شده اند و بنابراین هدف کمپین های دفاعی هستند.

🔸 هفت‌سین نمادین عفو بین‌الملل برای کمپین امسال عبارتند از: آرش صادقی، مریم اکبری منفرد، نیلوفر بیانی، امیرسالار داوودی، محمود بهشتی لنگرودی، مژگان کشاورز و طاهر حاجی قربانی

📖 در صفحه ۹ گزارش کارزار نوروزی عفو بین الملل  آمده:

“طاهر حاجی قربانی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ در جریان اعتراضات به تقلب در نتیجه انتخابات دستگیر شد. پس از انتخاب مجدد رئیس جمهور ایران ، محمود احمدی نژاد وی به مدت ۱۳ روز در زندان اوین در حبس بود. او سه سال پس از آزادی به مکتب عرفان حلقه پیوست و دوره‌های آموزشی عرفان حلقه را به پایان رساند. در این مدت محمدعلی طاهری بازداشت بود و به اتهام “افساد فی الارض” به اعدام محکوم شده بود. طاهر حاجی قربانی در این مدت در کمپین آزادی محمدعلی طاهری فعالیت میکرد. او سرانجام بخاطر فعالیت‌هایش در راستای آزادی دکتر محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه به ۲۰ سال زندان محکوم شد. محمدعلی طاهری در آوریل ۲۰۱۹ آزاد شد اما طاهر قربانی دانش آموخته عرفان حلقه با حکم قضایی در همین اثنا احضار شد. مامورین امنیتی وی را به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور بازداشت کردند و تهدید کردند در صورت عدم همکاری در اخذ اعترافات اجباری دیکته شده، وی را همراه با جنایتکاران بدنام و خشن در یک سلول زندانی خواهند کرد. سرانجام طاهر قربانی مجبور به اعترافات کذب شد. دادگاه او در سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار شد ولی وکیل او اجازه حضور نداشت. قاضی مقیسه او را به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور”، “توهین به مقدسات”، “توهین به رهبری” و “تشویش اذهان عمومی” مجموعا به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد. وی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و در دادگاه تجدیدنظر نیز این حکم تأیید شد. طاهر حاجی قربانی در طول اسارتش در زندان اوین به بیماری تنفسی حاد مبتلا شده است.”

🔸 این سفره هفت سین که به ابتکار سازمان عفو بین الملل طراحی شده است بخشی از کارزار نوروز است که از ایرانیان در سراسر جهان می‌خواهد تا بر سفره هفت‌سین سال جدید خود تصویری از یکی از زندانیان سیاسی عقیدتی دربند در زندان‌های ایران را قرار دهند. هر ساله تعدادى از زندانیان عقيدتى سياسى ایران براى هفت سين دفاتر عفو بین الملل انتخاب می شوند و مردم دعوت مى‌شوند كه در دفاع از حقوق آنان، پيام هاى همبستگى به شخص زندانى و نامه هاى اعتراضى به مقامات ايران بنويسند.

▪️فایل پی‌دی‌اف کارزار نوروز ۹۹ عفو بین‌الملل
▪️ آدرس صفحه فیسبوک عفو بین الملل در حمایت از طاهر حاجی قربانی
▪️ آدرس صفحه اینستاگرام عفو بین‌الملل کانادا در دفاع از طاهر حاجی قربانی
▪️ صفحه توییتر کارزار نوروزی عفو بین‌الملل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد