×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 24 فروردین - 1400  
true
false

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نوکیش مسیحی «امین افشار نادری» که از زمان دستگیری بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد به روزهای آینده موکول شد.

به گزارش «محبت نیوز» جلسه دادگاه «امین افشار نادری»، زندانی نوکیش مسیحی زندان اوین که قرار بود روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، برگزار شود، با درخواست وکیل مدافع این زندانی به روزهای آینده موکول گردید.

“شیما قوشه” وکیل مدافع «امین افشار نادری» علت این درخواست تعویق را نیاز به زمان بیشتر برای مطالعه پرونده اعلام نمود.

نوکیش مسیحی “امین افشار نادری” به همراه “هادی عسگری” یکی دیگر از نوکیشان مسیحی از شهریور‌ماه ۱۳۹۵، (۲۶ آگوست ۲۰۱۶) در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برند.

صبح روز جمعه پنجم شهریور‌ماه ۱۳۹۵، (۲۶ اگوست ۲۰۱۶) جمعی از شهروندان نوکیش مسیحی در یک مهمانی خانوادگی که در باغی در شهرستان فیروزکوه (شمال استان تهران) برپا بوده شناسایی و دستگیر می‌شوند.

پنج تن از آنان با نام‌های «رامئیل بت تمرز»، «امین افشار نادری»، «هادی عسگری»، «محمد ترکمان دهنوی» و «امیرسامان دشتی» به زندان اوین منتقل شدند و بقیه با اخذ تعهد آزاد گردیدند. اما بعدن ماموران اداره اطلاعات به منزل سه نفر از بازداشت‌شدگان یورش برده و برخی از وسایل شخصی‌شان را پس از تفتیش منزل، توقیف کردند. همچنین تعدادی از آنان به اداره اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.

در آخرین تحول این پرونده، «رامئیل بت تمرز»، «امیرسامان دشتی» و «محمد ترکمان دهنوی» با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی بطور موقت آزاد شده‌اند و «امین افشار نادری» و «هادی عسگری» علیرغم صدور ۲۰۰ میلیون وثیقه، با خودداری مسئولان دادگاه از پذیرش وثیقه، همچنان به طور بلاتکلیف در زندان اوین نگهداری می‌شوند.

شایان ذکر است نوکیشان مسیحی دربند  «امین افشار نادری» و «هادی عسگری» سه ماه قبل به علت عدم رسیدگی به پرونده‌‌شان در زندان دست به اعتصاب غذا زدند. اما با وخیم شدن حال جسمی آنها مسئولان زندان به آنان قول مساعد دادند که در صورت شکستن اعتصاب غذای خود به وضعیت بلاتکلیف پرونده آنها رسیدگی خواهد شد.

گفتنی است «امین افشار نادری» پیش از این نیز بخاطر شرکت در مراسم پرستشی کریسمس ( سالروز تولد عیسی مسیح) در خانه‌ای در تهران به همراه جمعی دیگر از ایمانداران بازداشت شده بود. وی در روز ۲۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۳، (۱۰ فوریه ۲۰۱۵) پس از گذراندن ۳۶ روز بازداشت با سپردن وثیقه ۰۰ ۱ میلیون تومانی به طور موقت تا زمان تشکیل دادگاه از زندان آزاد شد. از این مدت وی ۳۰ روز از ایام بازداشت خود را در سلول انفرادی گذراند. این زندانی نوکیش مسیحی، پس از آزادی یک بار دیگر نیز توسط اداره اطلاعات به یک مکان غیررسمی احضار و مورد بازجوئی مجدد قرار گرفت.

دولت ایران تغییر دین مسلمان‌زادگان از طریق شرکت در “کلیسای رسمی” را در سال ۲۰۱۲ ممنوع کرد.

از این‌رو نوکیشان مسیحی بناچار مجبور به تجمع در گروه‌های غیررسمی مانند “کلیسای خانگی” می‌شوند. متاسفانه از منظر حکومت حتی این تجمع‌ها نیز غیرقانونی محسوب شده و غالبن مورد هجوم نیروهای اطلاعاتی و امنیتی قرار می‌گیرند.

بنا برگزارش‌ها، بازداشت‌شدگان مسیحی بدون هیچ‌گونه اتهام مشخصی در بازداشت‌های طولانی و بازجویی‌ها به سرمی‌برند.

مسئولان و اعضای کلیساهای خانگی عمدتن با اتهاماتی چون “اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه‌اندازی کلیساهای خانگی” مواجه می‌شوند و پس از بازداشت هفته‌ها و ماه‌ها بلاتکلیف در بازداشت بسرمی‌برند و پس از ماه‌ها بازداشت، بسیاری از آنان حتی بدون داشتن وکیل مورد محاکمه قرار می‌گیرند و پس از آن نیز باید کماکان منتظر ابلاغ حکمشان بمانند.

منبع: محبت نیوز

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد