×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 24 فروردین - 1400  
true
false

امروز دادگاه تجدید نظر « حجت الاسلام سید مرتضی حجت نجفی»، در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. این روحانی پیش‌تر در دادگاه اولیه به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری عرفان(انا)، امروز چهارشنبه سوم خرداد‌ماه ۱۳۹۶، جلسه دادگاه تجدید نظر « حجت الاسلام سید مرتضی حجت نجفی» از شاگردان «محمدعلی طاهری» در دادگاه انقلاب برگزار شد.

این جلسه تجدید شده جلسه قبلی دادگاه در تاریخ ۱۴ اسفند‌ماه ۹۵، است که به امروز موکول شده بود.

در این جلسه که آخرین دفاع از «آقای نجفی» اخذ شد، وکلای پرونده، «سید محمود علیزاده طباطبایی» و «زینب طاهری»، به دفاع از موکل خود پرداختند.

جلسه تجدیدنظر دادگاه « حجت الاسلام سید مرتضی حجت نجفی» در پی موافقت با درخواست اعاده دادرسی وی در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی محمد نیازی برگزار شد.

در این جلسه آخرین دفاعیات حجت‌الاسلام نجفی دریافت شد در حالی که هیچ‌گونه مستند و مصداقی از اتهام «توهین به مقدسات اسلامی» به وکلا پرونده و آقای نجفی به مانند تمام سال‌های گذشته ارائه نشد.

این روحانی، پیش از این به اتهام “توهین به مقدسات” و “تحصیل مال نامشروع” به ۵ سال حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده بود، اما این حکم در دادگاه تجدید نظر، تقلیل یافته و پس از آن درخواست اعاده دادرسی این پرونده، در دیوان عالی کشور پذیرفته شد که براین اساس پرونده به دادگاه هم ارز (شعبه ۲۱ تجدیدنظردادگاه انقلاب) ارجاع شد.

«حجت الاسلام سید مرتضی حجت نجفی» فرزند مرجع تقلید شیعه «آیت الله حجت نجفی کوه کمره‌ای» است که عهده دار تولیت مدرسه علمیه حجت قم بوده است. این مربی عرفان حلقه تحقیقات قرآنی و دینی فراوانی را در اثبات تطابق عرفان حلقه با قرآن و شریعت و عرفان اسلامی به انجام رسانده است. همچنین این محقق دین و عرفان، رزمنده و جانباز جنگ تحمیلی و از خانواده معظم شهدا است که یک برادر وی شهید و برادر دیگر مفقودالاثر هستند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد