×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 22 فروردین - 1400  
true
false

«مهتاب علیپور» از شاگردان محمد علی طاهری، دو هفته پس از گذشت طرح پرسش از «محمود صادقی» نماینده مجلس نزدیک به اصلاح‌طلبان در میتینگ انتخاباتی در زاهدان، روز شنبه ۶ خردادماه، از سوی ماموران لباس شخصی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «مهتاب علیپور» در جریان پرسش و پاسخ انتخاباتی نماینده حسن روحانی در زاهدان در روز شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ (۱۳ می ۲۰۱۷)، خواستار توضیحات دولت روحانی در صورت برد در انتخابات ریاست جمهوری در راستای آزادی محمد علی طاهری و احقاق حق قانونی این زندانی عقیدتی از «محمود صادقی» در شهر زاهدان شده بود.

پس از گذشت دو هفته از این میتنیگ انتخاباتی و همچنین انتشار فیلم این پرسش و پاسخ از سوی خبرگزاری عرفان، پنج تن از ماموران لباس شخصی وزارت اطلاعات، پس از هجوم به منزل «مهتاب علیپور» در ساعت ۱۱ روز شنبه ۶ خردادماه ۱۳۹۶ (۲۷ می ۲۰۱۷) بدون ارائه حکم جلب قانونی وی را بازداشت کردند.

گفته شده “ماموران امنیتی تمام لوازم شخصی این شهروند زاهدانی، اعم از تلفن همراه کتاب‌ها و سی‌دی‌های مربوط به مجموعه عرفان کیهانی را ثبت و ضبط شده، همراه وی به یکی از ساختمان‌های وزارت اطلاعات در زاهدان انتقال داده‌اند.”

یک منیع آگاه که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری عرفان گفته: «به اعضای خانواده، اطرافیان و همراهان مهتاب گفته شده که تا دو ساعت دیگر ایشان را آزاد می‌کنند و می‌خواهند که با کارشناس مربوطه صحبت کنند. اما پس از گذشت نزدیک به ۸ ساعت گفتند که ایشان تا فردا مهمان ما هستند.»

این منبع تاکید کرده: «به خانواده و اطرافیان مهتاب علیپور گفته شده اطلاع‌رسانی نکنید. ظاهرا چون مدرکی برعلیه او ندارند قصد پرونده‌سازی دارند. بازداشت وی غیرقانونی بوده و حکم جلبی نشان نداده‌اند.»

این شهروند معترض که پوسترهایی با عنوان “ما خواهان اجرای اصل ۲۳ قانون اساسی (آزادی اندیسه) هستیم” در دست داشت از «محمود صادقی» نماینده مجلس پرسیده بود: «آقای صادقی برای استقرار امنیت برای آزادی اندیشه‌ها و برای قطع دست‌های پشت پرده قرار است این دولت چه کاری بکند؟ محمد علی طاهری دارد به بشریت کمک می‌کند اما با این که یک سال است قرار منع تعقیب ایشان صادر شده است، و طبق قانون زمانی که قرار منع تعقیب صادر می‌شود تا قبل از پایان وقت اداری آن روز باید شخص آزاد شود، ایشان یک سال است هنوز هم داخل سلول انفرادی در زندان اوین هستند. وضعیت ایشان کی می‌خواهد مشخص بشود؟ دست‌های پشت پرده کی می‌خواهند از انجام مسائل حکومتی و… عقیدتی و اندیشه‌ای قطع بشود؟»

«محمود صادقی» نیز در پاسخ گفته بود: «رفتارهای غیرقانونی با محمدعلی طاهری را پیگیری می‌کنیم.»

کماکان از دلایل بازداشت، اتهامات احتمالی، وضعیت قطعی و سرنوشت این عضو عرفان حلقه خبری در دست نیست.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد