×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 8 مهر - 1399  
true
false

حکم وحید صیادی نصیری که به اتهاماتی از جمله «توهین به رهبری» به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود به ۳۰ ماه زندان تغییر یافت. این تغییر حکم در ابتدای ماه جاری به آقای نصیری ابلاغ شد.

وحید نصیری، زندانی سیاسی که پیش‌تر بابت «توهین به مقدسات»، «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» به ترتیب به تحمل ۵ و ۲ و ۱ سال حبس محکوم شده بود و با اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) مشغول گذراندن ۵ سال از این محکومیت بود با اعمال عفو نوروزی با تقلیل حکم روبه رو شد.

ابتدای خردادماه سال جاری، به این زندانی سیاسی ابلاغ شد براساس اعمال عفو نوروزی محکومیتش به ۳۰ ماه حبس تعزیری تقلیل یافته است.

گفتنی است، در تاریخ ۲۴ آذرماه سال گذشته، دادگاه تجدیدنظر وحید صیادی نصیری در شعبه ۵۴ به ریاست «قاضی بابایی» برگزار شده بود.

پیش از این، وحید صیادی‌نصیری در تاریخ ۲۵ مهرماه ۱۳۹۵، در اعتراض به ۱۳ ماه بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود. این زندانی سیاسی با اتهامات «توهین به مقدسات»، «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس محکوم شد. اما با گذشت ۱۳ ماه از تاریخ صدور حکم اولیه و اعتراض وی، جلسه دادگاه تجدید نظر برای وی برگزار نشده بود.

نهایتا بعد از یک اعتصاب غذای طولانی مدت، وحید صیادی‌نصیری، درپی مشخص شدن زمان دادگاه تجدیدنظر، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد