×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 7 مهر - 1399  
true
false

واحد سیده فعال کارگری که در سال ۱۳۹۴،پس از تحمل دو سال حبس به دلیل عضویت در یک تشکل کارگری و نیز حضور در تجمعات آزاد شده بود، امروز در ادامه فعالیت‌های اتحادیه‌ای خود به اداره اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، براساس خبر دریافتی روز گذشته “واحد سیده” فعال کارگری ساکن مهاباد توسط اداره اطلاعات به این نهاد امنیتی در شهر مهاباد احضار شد. از او خواسته شد که سه‌شنبه ۹ خردادماه سال جاری، ساعت ۱۰ صبح خود را به آن اداره معرفی نماید.

واحد سیده نیز صبح امروز از ساعت ۱۰صبح در محل آن اداره حاضر شده و تا ساعت ۳ بعد از ظهر مورد بازجویی قرار گرفت. پس از پایان بازجویی او اجازه ترک این اداره را یافت.

لازم به ذکر است که واحد سیده در دی‌ماه سال ۱۳۹۱، نیز همراه با «یوسف آبخرابات» و «محمد مولانایی» توسط نیروهای امنیتی مهاباد بازداشت شده بود..

دادگاه انقلاب شهرستان مهاباد وی را در تاریخ ۱۸ شهریور‌ماه ۱۳۹۲، به اتهام «عضویت در یک تشکل کارگری« و ـمشارکت در برنامه‌های اول ماه مه» (روز جهانی کارگر) و «۸ مارس» (روز جهانی زن) در شهر مهاباد به دو سال زندان تعزیری محکوم کرد.

واحد سیده پس از گذراندن ۲ سال حبس در تاریخ ۱۲ آذر‌ماه ۱۳۹۴، از زندان مرکزی شهرستان مهاباد آزاد شد.

منبع: کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد