×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 23 فروردین - 1400  
true
false

گفتگو با «رکسانا حقیقت طلب» در برنامه «تفسیر خبر» از تلویزیون ایران فردا

تلویزیون ایران فردا، در برنامه «تفسیر خبر» روز دوشنبه ۵ تیر ماه ۱۳۹۶ ، به موضوع علل برخورد نهادهای امنیتی با محمدعلی طاهری و تحت فشار بودن این زندانی عقیدتی پرداخت. این برنامه که هفته گذشته نیز به تحلیل شرایط مربیان عرفان حلقه و هواداران بنیانگذار عرفان حلقه پرداخته بود، با دعوت از «رکسانا حقیقت طلب»، از اعضای عرفان حلقه در لس انجلس، از وی در ارتباط با کمپین مردمی با عنوان «الف مثل استاد»، که در حمایت از محمدعلی طاهری شکل گرفته، پرسید.
به گزارش خبرگزاری عرفان(اِنا)، رکسانا حقیقت طلب با بیان “خودجوش بودن این کمپین در تمام کشورها” در برنامه «تفسیر خبر» روز دوشنبه ۵ تیر ماه گفت: «کمپین الف مثل استاد، کمپینی است که توسط هواداران، شاگردان و هزاران نفر از کسانی که از طریق فرادرمانی درمان شدند یا از طریق آموزه های آقای طاهری در زندگی‌شان تغییرات زیادی ایجاد شده برای رساندن صدایشان به مسوولان کشور از جمله مسوولان قوه قضاییه، رهبر، رئیس جمهور و … شکل گرفته به این دلیل که شرایط امنیتی که در این چند سال برای خانواده آقای طاهری و برای شاگردان ایشان ایجاد کردند، شاگردان ایشان هیچ وقت نتوانستند صدایشان و درخواست و مطالبه خود را برسانند. الان شروع کردند به صورت قانونی صدا و تصویر خود را برای مطالبه آزادی آقای طاهری بیان می کنند تا صدایشان شنیده شود.»
وی توضیح داد: « صدها صدا در روز می رسد از افراد با اعتقادات مختلف با دریافت هایی که از آموزه های ایشان داشتند حتی افراد حقوق بشری و … در واقع جواب به کسانی است که هفت سال است آقای طاهری را نگه داشته اند و اجازه نمی‌دهند هیچ صدایی از ایشان بیرون بیاید.»

کتابی که علیه محمدعلی طاهری چاپ شد اما خود او هنوز نخوانده است
رکسانا حقیقت طلب با اشاره به حجم اقدامات تخریبی سپاه پاسداران علیه محمدعلی طاهری و فعالیت های رسانه ای سپاه در ماه های اخیر از جمله پخش مستندی تحت عنوان «حلقه شیطان» از شبکه ۳ تصریح کرد: « این مستند را پخش کردند بدون اینکه آقای طاهری حضور داشته باشند و بدون اینکه بتوانند دفاعی از خود بکنند و شروع کردند به تخریب ایشان. کتابی را به عنوان «حلقه اسارت» چاپ کردند علیه آقای طاهری. آقای طاهری برای نوشتن آخرین دفاعیات و برای دفاع از خودشان در مقابل این کتاب خواستند که این کتاب به دستشان برسد اما این کتاب را به ایشان نمی‌دهند و اجازه نمی دهند که این کتاب را مطالعه کنند.»

فشار سپاه به قاضی پرونده
حقیقت طلب در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری و دادگاه پیش روی وی در ماه جاری گفت: «این طور که ما شنیدیم آقای ماشاءالله احمدزاده قاضی پرونده بسیار تحت فشار هستند از سوی اطلاعات سپاه و ایشان هم ظاهرا دلشان به این نیست که پرونده انقدر کش پیدا کند و زیر بار جواب دادن به مردم و طرفداران ایشان باشند. تا جایی که ما میدانیم ایشان را بسیار تحت فشار گذاشتند.»
وی دلیل این اقدام «اطلاعات سپاه» را تلاش این نهاد امنیتی برای کنترل فعالیت های مجموعه عرفان حلقه دانست و خاطرنشان کرد: « این ها ۶ سال آقای طاهری را نگه داشته اند. حالا که تمام شده با هر بهانه و پاپوشی می‌خواهند ایشان را نگه دارند تا بتوانند این قضیه را کنترل کنند. آقای طاهری بارها گفته‌اند که می‌خواهم برگردم سر خانه و زندگی و کنار خانواده ام زندگی کنم و در آرامش باشم و اگر قرار است که فعالیتی نباشد، فعالیتی هم نمی کنیم. اما نمی گذارند که بیایند بیرون خانواده ایشان را هم تحت فشار قرار داده اند.»

«محمدعلی طاهری» که از اردیبهشت ۹۰ در زندان اوین و در سلول انفرادی محبوس است، ابتدا به اتهام «توهین به مقدسات» توسط قاضی پیرعباسی به ۵ سال حبس محکوم شد، اما این زندانی عقیدتی بر خلاف نص قانون اساسی جمهوری اسلامی و میثاق های بین المللی که حکومت ایران خود را به آنها متعهد می داند، در شرایطی که در زندان به سر می برد تا کنون بارها با اتهام های جدید از جمله «ارتداد»، «افساد فی الارض»، «سب النّبی» و … روبرو شده و در تاریخ های ۱۴ تیر ۹۰، ۲۱ تیر ۹۳، ۱۸ اسفند ۹۴(پس از اتمام حکم حبس ۵ ساله)، ۱۸ فروردین ۹۵ و ۱۸ خرداد ۹۵ بازداشت موقت او تمدید شده است. وی با وجود اتمام دوره محکومیت و صدور قرار منع تعقیب در ۱۳ تیر ۹۵ ، بدون هیچ توضیحی از سوی متولیان قضایی پرونده‌اش، در زندان اوین نگهداری می‌شود.

برنامه روز گذشته «تفسیر خبر» از تلویزیون ایران فردا با اجرای «جمشید چالنگی»، به بررسی موارد نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی و بررسی آخرین وضعیت پرونده «محمد علی طاهری» بنیان‌گذار عرفان حلقه پرداخته است. ویدیوی این قسمت از برنامه «تفسیر خبر» را در خبرگزاری عرفان ببینید و بشنوید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد