×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 10 مهر - 1399  
true
false

سید محمود علیزاده طباطبایی با اشاره به آخرین دفاع موکل‌اش که دو هفته پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شده بود، نسبت به روند دادگاه ابراز امیدورای کرده است.

بنا به گزارش خبرگزاری عرفان به نقل از ایسنا؛ آقای طباطبایی ابزار امیدواری کرده که “حکم برائت محمدعلی طاهری در این پرونده صادر شود”.

آقای طباطبایی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری موسس عرفان حلقه گفت: “از اسفند ماه تا به امروز، دادگاه در یک یا دو جلسه به منظور رفع ابهام، آقای طاهری را از زندان بدون حضور وکیل خواسته بود، که آقای طاهری حاضر شدند و توضیحات لازم را ارائه داده بودند”.

وکیل آقای طاهری در ادامه به این خبرگزاری دولتی گفت: دو هفته پیش در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب حضور پیدا کردیم. جلسه به ریاست قاضی احمدزاده برگزار، آخرین دفاع از آقای طاهری اخذ شد و یک هفته هم مهلت دادند تا لایحه دفاعیه را ارائه کنیم. ما هم ظرف یک هفته این لایحه را ارائه کردیم.

او همچنین درباره اتهام افساد فی الارض به کتاب‌های موکل اشاره کرد و افزود: “ که ما هم گفتیم این کتاب ها با مجوز وزارت ارشاد منتشر شده و به فیلم پخش شده در صدا و سیما با عنوان “حلقه شیطان” اشاره شد و ما هم گفتیم این فیلم هیچ ارتباطی با آقای طاهری ندارد. دلیل دیگری هم در ارتباط با “اتهام افساد فی الارض آقای طاهری ارائه نشد.

آقای طباطبایی در بخشی از گفتگوی خود با ایسنا متذکر شد که “عقاید آقای طاهری در کتاب‌های ایشان است نه در گزارش ظابطین” و بسیاری از مراجع با استناد به خلاصه کتب آقای طاهری اذعان کردند که “انحرافی در این عقاید نیست”.
سخنگوی قوه قضاییه نیز در نشست خبری ۲۹ شهریور ماه سال ۹۴ در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت پرونده آقای طاهری گفت: “حکم صادره برای محمدعلی طاهری مورد اعتراض قرار گرفته و اکنون پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده است”.


آخرین جلسه دادگاه آقای طاهری روز دوشنبه ۱۹ تیر‌ماه ۱۳۹۶ با حضور وکیل وی در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد.

محمدعلی طاهری در بخشی از دفاعیات خود با عنوان “بی خداییِ دشمنانِ عرفانِ حلقه” به دفاع از خود پرداخت. آقای طاهری با اعلام شکایت از “حمزه شریفی‌دوست” نویسنده کتاب [بی خدایی در عرفان حلقه]، و ارائه مستندات خواستار رسیدگی به این مساله شد.

ماموران امنیتی قرارگاه ثارالله با استناد به کتابِ “حمزه شریفی‌دوست” اتهاماتی را به موسس عرفان حلقه منتسب کرده‌اند.

محمدعلی طاهری در بخش دیگری از دفاعیات خود با اشاره به اقدام ماموران سپاه به منظور مستند جلوه دادن اتهامات منتسب به خود، افزود: کتاب [بی خدایی در عرفان حلقه] از جمله کتاب‌هایی است که توسط کارشناسان امنیتی سپاه برای پر کردن خلاء ناشی از نبود مدارک محکمه پسند استفاده شده است، “چرا که دلایل و مدارک معتبر برای دستگیری و بازداشت [غیرقانونی]  موقت من (محمدعلی طاهری) وجود نداشته” و این کتاب برای توجیه رفتار ماموران امنیتی و قانونی جلوه دادن بازداشت و محاکمه من در افکار عمومی نوشته شده است.

این در حالی است که ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران با استناد به نوشته‌ها و آموزه‌های آقای طاهری و فیلم “حلقه شیطان” [که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است] اتهام افساد فی‌الارض را برای این محقق ایرانی عنوان کرده‌اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد