×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 7 مهر - 1399  
true
false

نوشته: ركسانا حقيقت طلب، بنيانگذار كمپين الف مثل استاد

قطعا حادثه مترو شهرری را کمابیش شنیده ایم. حکایتی از قتل یک شهروند در دفاع از یک روحانی، با تیری شلیک شده از اسلحه جنگی کلاشنیکف از فاصله ای نزدیک، که هنوز هم در هاله ای از ابهام است.

ماجرا به اینجا ختم نمی شود و مخالفان دکتر محمدعلی طاهری با مرتبط کردن این شخص به مجموعه عرفان حلقه، به گمان خود، دست آویزی جدید برای تخریب او پیدا كرده اند. اما می خواهیم به این موضوع از زاویه ای دیگر نگاه کنیم.

متنی منتشر شده با این مضمون که فرد مهاجم! مترو شهرری از اعضای مجموعه عرفان حلقه بوده و عضویت در این مجموعه را یکی از دلایل اینکار معرفی كرده اند! و مدعی شده اند مدرک مربیگری این فرد به امضای محمدعلي طاهری رسیده است.

با فرض صحت مدرک می توان دو سوال مهم مطرح نمود:

اول- اینکه چگونه آقای طاهری که از اردیبهشت ماه سال ٩٠ در سلول انفرادی به سر می برد، می تواند مدرکی را در دی ماه سال ٩٣ امضا کند؟! و مهم تر اینکه چگونه بعد از فوت فرد این مدرک ناگهان از اداره ی فرق و ادیان سازمان اطلاعات سپاه سر در می آورد؟

دوم- موضوعی که بسیار حائز اهمیت تر از این سوالات است ادعای اداره فرق و ادیان سازمان اطلاعات سپاه در باب تاثیر عضویت در مجموعه عرفان حلقه است. روزانه در اخبار مختلف شاهد انتشار اخبار بازداشت افراد متخلف از جمله قضات، وکلا، پزشکان، مسئولین، روحانیت، مداحان و حتی اعضای موسسه بهداشت معنوی و اداره فرق و ادیان هستیم. بیاییم از دید اداره فرق و ادیان سازمان اطلاعات سپاه به این اخبار و استدلالات نگاه کنیم؛

۱) عضویت و فعالیت در قوه قضائیه، مهم ترین عامل تخلفات قضات از جمله در جنايات کهریزک و فساد مالی قاضی معروف دادگاه انقلاب بوده است!
۲) عضویت در کانون وکلا دلیل تجاوز وکیل به موکل در دفتر وکالت است!
۳) داشتن مدرک پزشکی و عضویت در نظام پزشکی، دلیلی محکم برای تخلفات پزشک زیبایی در خراسان رضوی بوده است!
۴) پست معاونت آستان قدس رضوی و تاثیرات و رانت هاى عضویت در هیئت امناء آستان، عامل اصلی اختلاس هزار ميلياردى معاون آستان قدس رضوی بوده است!
۵) لباس روحانیت و حضور در جلسات و كلاس هاى حوزه علمیه قم، عامل اصلى فساد اخلاقی روحانی معروف قم تشخيص داده شد.
۶) حضور در جلسات مداحی و عضویت در انجمن هاى اسلامی، مدارکی متقن برای جاسوسی سه مداح معروف است!
۷) از همه مهمتر تاسیس، حضور، فعالیت و عضویت در موسسه بهداشت معنوی و اداره فرق و ادیان سازمان اطلاعات سپاه، می تواند مهمترین عامل فساد اخلاقى دبیر این موسسه باشد!

پایبندی به اخلاق و انسانیت از جمله چیزهایی است که نمی توان در مخالفان محمدعلی طاهری یافت؛ اتهامات ساختگی، دروغ پردازی های رسانه ای و تلاش برای تخریب چهره این دانشمند با بهره گیری از این دروغ پردازی ها، اتفاقی است که هر از گاهی شاهد آن هستیم.
این خود نشانی است بر بیگناهی آقای طاهری که تا کنون مدارک و مستندات نزدیک به واقعیت هم در مورد ایشان منتشر نشده است.

چنگ زدن به هر ريسمان و استیصال کارشناسان پرونده در شرایطی که نزدیک به ٧ سال از بازداشت و زندان غیرقانونی ایشان می گذرد، می تواند گواهى بر بيگناهى وى و نشانه اى براي آزادی هرچه سریعتر این اندیشمند فرزانه از چنگال ظلم رواشده به او باشد.

طاهرى هر اتهامى هم كه داشته باشد، براى آن پنج سال را در حبس انفرادى و فشار جسمى و روحى بوده و نگهدارى غيرقانونى او يكسال پس از اتمام حكم دادگاه، عليرغم صدور قرار آزادى توسط قاضى پرونده، بلاوجه و تخلف آشكار قانونى است كه اگر اين رويه در كشور باب شود، فردا تمام زندانيان با نظر بازجويان تا آخر عمر در زندان ها باقى خواهند ماند.
طلب آزادى محمدعلي طاهرى، فرياد “مبارزه با بى قانونى” و “بازگشت به مُرّ قانون” است.

منبع: آمدنیوز

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد