×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 10 مهر - 1399  
true
false

‘علیزاده طباطبایی: کلیه فعالیت‌های محمدعلی طاهری قانونی بوده و حکمی به غیر از برائت باید توسط دیوان عالی کشور نقض بلا‌اجرا شود.’

محمود علیزاده طباطبایی وکیل محمدعلی طاهری در مصاحبه‌ای با خبرگزاری عرفان گفت که ضابطین، دادگاه را تحت فشار قرار .داده اند، رییس قوه قضاییه اشراف کامل روی پرونده دارد.
علیزاده طباطبایی در گفتگوی روز 19 مرداد ماه با خبرگزاری عرفان در ابتدای صحبت‌های خود با توجه به نظر آیات عظام در قم گفت: “دلیلی برای صدور حکمی به غیر از حکم برائت وجود ندارد”.
وکیل بنیانگذار عرفان حلقه معتقد است که “افرادی دادگاه را برای صدور حکمی به غیر از حکم برائت تحت فشار گذاشته اند ولی من امیدوارم حکم برائت صادر شود”.
او همچنین افزود: سلیقه افراد در سیستم قضایی و امنیتی در این پرونده تاثیرگذار بوده است و با اشاره به صدور حکم پیشین دادگاه برای آقای طاهری، ابراز امیدواری کرد که دادگاه دیگر تحت تاثیر ضابطین پرونده قرار نگیرد.
آقای طباطبایی در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری عرفان به عدم اعتماد دستگاه‌های قضایی و امنیتی به نهادهای حقوق بشری خارجی، تلاش نهادهای برون مرزی را بی اثر توصیف کرد و گفت: “ما با امید به نهادهای حقوق بشر داخلی مانند حقوق بشر اسلامی، معاونت حقوق بشر رییس قوه قضاییه و دستیار ویژه حقوق شهروندی رییس جمهور پیگیر یک نتیجه در این پرونده هستیم”.
او از اشراف کامل رییس قوه قضاییه بر پرونده محمدعلی طاهری خبر داد و اشاره کردند که رییس قوه قضاییه با مطالعه رای صادره به ایرادهای این رای کاملا واقف هستند.
علیزاده طباطبایی در بخش پایانی گفتگوی خود گفت: من یقین دارم هر حکمی به غیر از حکم برائت در دیوان عالی کشور نقض خواهد شد و امیدورام فرجام خواهی ما در صورت اعلام حکمی به غیر از حکم برائت برای آقای طاهری، دیوان عالی کشور وارد رسیدگی ماهیتی برای فرجام خواهی شده و حکم نقض‌ بلا‌اجرا را صادر کند.
او در پایان خاطرنشان کرد هر حکمی به غیر از حکم برائت آقای طاهری از سوی دادگاه، هزینه بیجا برای کشور خواهد بود. علیزاده طباطبایی همچنین آزادی آقای طاهری را مخل امنیت کشور ندانست و گفت: “آزادی محمدعلی طاهری هیچ آسیبی به مسایل امنیتی، فرهنگی و اجتماعی کشور نخواهد زد”.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد