×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 8 مهر - 1399  
true
false

جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری با ارسال نامه‌ای سرگشاده به قاضی احمدزاده، خواستار اجرای عدالت و دقیق قانون توسط رییس شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی شدند.
دست‌کم بیش از سی نفر از شاگردان کفن پوشیده محمدعلی طاهری، پیش از ظهر امروز شنبه شهریورماه 1396 با حضور در جنب ساختمان دادگاه انقلاب تهران، نامه خود را به دفتر شعبه 26 دادگاه انقلاب تقدیم کردند. شاگردان آقای طاهری با ارسال این نامه به قاضی احمدزاده نوشتند: “به‌ منظور انجام‌ وظیفه دینی-انسانی جهت کمک به برپایی عدالت و اجرای دقیق قانون، تقدیم حضور جنابعالی می‌شود”.

متن این نامه را که در اختیار خبرگزاری عرفان قرار گرفته را به شرح زیر بخوانید:

ریاست محترم شعبه 26 دادگاه انقلاب
جناب آقای احمدزاده

احتراماً، این نامه از طرف جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری و به‌منظور انجام‌وظیفه دینی-انسانی جهت کمک به برپایی عدالت و اجرای دقیق قانون، تقدیم حضور جنابعالی می‌شود.

قاضی محترم، جناب آقای احمدزاده، یادآوری یا ارائه گزارش به شما از روند پرونده و یا اشاره به بندهای قانونی و ظلم‌های روا شده در حق آقای طاهری طی این سال‌های سخت و دشوار، بیهوده است؛ چراکه جنابعالی به‌واسطه قرار گرفتن در جایگاه قاضی، حتماً به تمام این موارد اشراف کامل دارید.

جناب آقای قاضی! همگی خوب می‌دانیم این پرونده، به لحاظ ابعاد و ویژگی‌های خود، در درجه اهمیت بالایی ثبت در تاریخ خواهد شد؛ همچنین آگاهیم که طی این سال‌ها و روزها، با توصیه‌های مختلف و قطعاً تهدیداتی روبرو بوده‌اید. این شرایط، مسئولیت خطیر و دشواری برای شما رقم‌زده است. با این وصف توجه شما را به این نکته جلب می‌نماییم، همانطور که مطلع هستید متأسفانه تحت مدیریت غلط و برخوردهای ناشیانه و البته قابل‌تأمل از سوی نیروهای امنیتی درگیر این پرونده، شامل ضابطین و کارشناسان قرارگاه ثارالله، هزینه‌های بسیار سنگینی به کشور تحمیل‌شده است. ازجمله اینکه:
1- مجموعه‌ای که با بهره‌گیری از طرق قانونی موجود، به دنبال معرفت‌شناسی، درمان‌های مبتنی بر رحمانیت الهی و ارتقای کیفیت زندگی اعضای جامعه و درنتیجه خدمت به ایشان بوده، معاند جلوه داده‌شده و به‌دروغ، بر آن برچسب‌هایی مانند شیطان‌پرستی، توهین‌کننده به دین و پیامبر و دیگر ادعاهای واهی خورده تا جامعه را از این خدمات محروم نمایند.
2-با ایجاد فشارهای فراقانونی و تلاش برای انحراف جریان پرونده، جمعیت کثیری از افراد جامعه را نسبت به جریان یافتن عدالت و رعایت قانون نگران و درنهایت ناامید کرده است.
3-با تولید نارضایتی و افزایش سطح اعتراضات عمومی، در جهت نامطلوب و ناکارآمد جلوه دادن سیستم قضایی و درنهایت تشویش اذهان عمومی قدم برداشته‌شده.
4-با دروغ‌بافی و انتشار گسترده اتهامات دروغین و غلط از طریق رسانه‌های وابسته به حاکمیت، بدون آنکه در دادگاه اثبات‌شده باشند، موجبات گسترش ظلم و درنهایت تولید جو بدبینی عمومی نسبت به انحراف حکومت از ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی را فراهم آورده است.
5-ایجاد فرصت برای دشمنان خارجی کشور عزیزمان جهت تاختن و فضاسازی رسانه‌ای به بهانه‌های عدم رعایت حقوق بشر در ایران و ایجاد چالش و فشارهای بین‌المللی با تخریب وجهه دستگاه قضایی.

البته که شمارش دقیق خسارات وارده به جامعه از طریق برخورد غلط و سؤال‌برانگیز دستگاه امنیتی مربوطه با محمدعلی طاهری که مصداق مثل “باز کردن گره ساده‌ای با دندان به‌جای استفاده از دست” بوده، از حوصله این نامه خارج است.

جناب آقای احمدزاده! بدین‌وسیله از شما درخواست داریم با شنیدن صدای این جمع خیرخواه و دلسوز برای کشور و مملکت اسلامی عزیزمان، با صدور حکم آزادی آقای محمدعلی طاهری مطابق قانون و پایان دادن به این وضع نامطلوب هفت‌ساله که حاصل سوء مدیریت ابهام‌برانگیز و آشکار نیروهای امنیتی بوده، از ادامه خسارت به کشور جلوگیری کرده و بانی جریان یافتن عدالت و نور امید در دل‌های افراد جامعه باشید.

جناب آقای قاضی! به شما اطمینان می‌دهیم که با آزادی آقای طاهری و بازگشت ایشان به کانون گرم خانواده پس از هفت سال سخت، علاوه بر آنکه عده زیادی از شاگردان ایشان و دلسوزان این کشور به زندگی عادی خود بازگشته و اعتمادشان به دستگاه قضایی به‌عنوان بخشی از حاکمیت بازمی‌گردد، شما نامی نیک در تاریخ خواهید داشت و خسارات تحمیل‌شده به کشور طی این سال‌ها به بهترین شکل متوقف خواهد شد. در غیر این صورت، ما مطابق دستورات دینی، خود را موظف می¬دانیم تا برقراری عدالت و رفع ظلم، تمام تلاش و توانمان را با گذشتن از هر دارایی از جان و مال و آبرو که داریم، بکار بندیم.

امید که در اجرای عدالت و حفظ و حراست از جمهوری اسلامی ایران، توفیق الهی نصیب شما و دیگر همکاران دلسوزتان گردد.

با تقدیم احترام
جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد