×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - 13 تیر - 1399  
true
false

شاگردان و خانواده محمدعلی طاهری در یکصد و یازدهمین گردهمایی در تورنتو، خواستار لغو حکم اعدام او شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، شاگردان و خانواده بنیانگذار عرفان حلقه روز پنج‌شنبه 23 شهریورماه 1396 (14 سپتامبر 2017) در یکصد و یازدهمین گردهمایی خود در شهر تورنتو، یک دل و یک صدا خواستار لغو حکم غیرعادلانه اعدام برای آقای طاهری و آزادی بی قید و شرط او شدند.

متن بیانیه که در این گردهمایی قرائت شده را به شرح زیر بخوانید:

به نام خالق عشق و انسانیت

بنام بی نام او بیا تا شروع کنیم
در امتداد شب نشینیم و طلوع کنیم!
و ما قاصدک‌های مهر و صلح آگاه شدیم , طلوع کردیم و دیگر هرگز غروبی درمرداب جهل و نادانی نخواهد بود.
در صدو یازدهمین هفته دادخواهی استاد محمد علی طاهری ، معلم بی گناهمان فریاد می زنیم و از مقامات ارشد و دولتمردان ایرانی درخواست برخورد قانونی با ضابطین قانون شکن را داریم تا هر چه سریعتر به دروغ پراکنی و سم پاشی علیه معلم بزرگوارمان پایان دهند.
بدنبال بازداشتهای بی رحمانه و غیر قانونی شاگردان مکتب عرفانی استاد طاهری، به خیال باطل ترورشخصیتی معلم حق و پروژه شکنجه و اخذ اعتراف اجباری و اقرار بر علیه ایشان و هم چنین ایجاد نمایش های رنگ باخته، جهت گل آلود کردن آب و صید آنچه می خواهند و بدست آوردن بهانه بر علیه استاد طاهری، هشدار می دهیم که حرکتهای دفاعی استاد، خالص و شفاف است . مراقب باشیم به بهانه دفاع از استاد،حرکتهای ناخالص در جهت منافع شخصی و گروهی صورت نگیرد.
معلم دل آگاه شفاف ما، که یافته های عرفانی و شیوه تجربی خود را برای افتخار ایران در طبق اخلاص به همگان ارائه داده است، اکنون چون شمع می سوزد تا روشنایی بخش خرد جمعی باشد. مهربان ما که خود سالها در رنج و کابوس حبس انفرادی است از شاگردان خود نیز دفاع کرده تا روزی مسئولین نگویند که نمیدانستیم. ایشان گفته اند :
“افراد شرکت کننده در کلاس هاي مؤسس فرهنگی هنري عرفانی به صورت کاملا قانونی ثبت نام نموده و در کلاس هاي علنی مراکز آموزشی فوق شرکت کرده اند و هرگز تصور نمی کردند که با حضور در این کلاس ها، برچسب فرقه، شیطان پرستی و … بر آن ها خورده و مورد تعدي قرار بگیرند. تنها جرمی که این عده مرتکب شده اند، این است که در مقابل تبلیغات کذب، افتراها و تهمت هاي ناروا مبنی بر فرقه بودن این جماعت، موضع گیري نموده و اجازه اهانت به شعور جمعی خود را نداده اند و با همه وجود نسبت به این سم پاشی ها و دسیسه ها که از چشم کسی پنهان نمی ماند، واکنش نشان داده اند و به صورت مسالمت آمیز در آگاه کردن مسئولین محترم قوه قضاییه نسبت به این اعمال تجمعاتی داشته اند. البته این تجمعات علت مهم دیگري نیز داشته که براي اثبات اتهام افساد فی الارض اینجانب می بایست حداقل صد نفر شهادت می دادند که گمراه شده اند، ازین رو، کارشناسان براي تحقق بخشیدن به این شرط اقدام به دستگیري شاگردان موسسه نموده و براي گرفتن اقرارنامه مبنی بر گمراه شدن ، متوسل به زور و اعمال فشار و شکنجه هاي روحی و تهدید شده اند و اینکه تا آنچه را که می گویند ، آن ها ننویسند، آزاد نخواهند شد.”
استاد معرفت و سربلندی گفته اند :
“ضابطین، با توسل به ترفندها و تهمت های فراوان و سخنان مغرضانه، غیراصولی و غیرمحققانه ، تا کنون به روشنی مواضع خود را مشخص کرده اند و در پیشگاه خداوند، مورد قضاوت آیندگان قرار خواهند گرفت و خدا را شاکرم که محک تجربه، میلیون ها انسان را علی رغم همه ی حملات و تحریم ها، متوجه حقانیت عرفان کیهانی نموده است و باز هم هزاران بار بیشتر او را شکر می کنم که اگر مغرضین پنجره ای را به روی ما بستند، او دری را باز کرد و اگر دری را بستند، او دروازه ای را گشود و اگر دروازه ای را نیز ببندند، او افق ها را خواهد گشود.”
ناعادلانه بودن حکم ننگین اعدام، صرفاً بدلیل دخالت آشکار مغرضین و ضابطین و اعمال زور و قدرت بر قوه قضائیه صورت گرفته است.
این حکم، اساسا نقض فاحش قانون اساسی ایران، قانون شهروندی، قوانین بین‌المللی حقوق بشر و تعهدات بین‌المللی ایران است که با وجدان بشر امروز به هیچ‌وجه سازگار نیست .
ضمن محکوم کردن حکم اعدام آقای طاهری، خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط ایشان هستیم.
ما حامیان استاد عشق و معرفت بی شماریم، ما طاهری شدیم و همگی طاهری می مانیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد