×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - 13 تیر - 1399  
true
false

یکی از اعضا عرفان حلقه هنگام بازگشت به ایران، در فرودگاه امام خمینی توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.
سعید اردشیر، یکی از شاگردان محمدعلی طاهری، صبح روز دوشنبه توسط نیروهای امنیتی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی بازداشت شد.
بنا بر گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، آقای اردشیر که سابقه بازداشت و حبس را نیز در پرونده خود دارد، صبح روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۶ بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. منابع آگاه، زمان انتقال این عضو عرفان حلقه به زندان اوین را روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه گزارش داده‌اند.
تا لحظه تنظیم این گزارش، اطلاع دقیقی از محل نگهداری و نحوه بازجویی آقای اردشیر پیش از انتقال به زندان و اتهامات وارد شده به او در دست نیست.
پیش از این نیز، آقای اردشیر بهمن‌ماه ۱۳۹۱ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و پس از مدتی با قید قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. او یک سال بعد، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “توهین به مقدسات از طریق فعالیت در مجموعه عرفان حلقه” به پنج سال حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شد. این حکم که از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز تاییده شده بود، تابستان سال ۱۳۹۴ به اجرا در آمد.
ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هِرانا) گزارش داده است که “او در ۲۵ مردادماه ۱۳۹۴ هنگام نصب یکی از بنرهای مرتبط با محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه بازداشت و با قطعی شدن حکم پیشین وی، به زندان رجائی شهر کرج منتقل شد”. دادگاه انقلاب تهران، که به ریاست قاضی مقیسه برگزار شده بود، او را به اتهام “توهین به مقدسات” از طریق فعالیت در مجموعه عرفان حلقه به پنج سال حبس تعزیری و همچنین “حصول مال نامشروع از طریق تکثیر و توزیع آثار عرفان حلقه” و “دخالت در امور پزشکی”، در مجموع به  پرداخت ۳۶۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد.
در این خصوص، هِرانا در گزارش سال ۹۴ خود، از محکومیت دوباره آقای اردشیر به شش ماه حبس تعزیری در یک پرونده‌سازی جدید خبر داده بود. این حکم تابستان همان سال در زندان رجایی‌شهر به او ابلاغ شد.
سعید اردشیر نهایتا پس از گذراندن بیش از یک‌ سومِ مدت زمان حبس خود و پرداخت جریمه نقدی، روز پنج‌شنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۵ به صورتِ مشروط از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شده بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد