×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 23 فروردین - 1400  
true
false

به دنبال فراخوان هواداران محمد علی طاهری و جمعی از مدافعان حقوق بشر، آنها در اقدامی هماهنگ امروز یکشنبه ۹ آبان‌ماه (۳۰ اکتبر)، در نقاط مختلف جهان دست به تجمع اعتراضی زدند. این معترضان با مطالبه «محمد علی طاهری را آزاد کنید» خواستار روشن شدن وضعیت نامعلوم این زندانی عقیدتی شدند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (انا)، تجمع‌کنندگان در شهرهای مختلف دنیا از جمله «ونکوور» کانادا، «هانوفر» آلمان، «وین» اتریش و «تهران» ایران ضمن درخواست آزادی فوری و بی قید و شرط محمد علی طاهری، تلاش کردند تا توجه مجامع حقوق بشری دنیا را به وضعیت بحرانی این زندانی در اعتصاب غذا جلب کنند.

همزمان جمعی از معترضان در ایران، ظهر یکشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۶)، با در دست داشتن تصاویری از بنیان‌گذار عرفان حلقه و پلاکاردهایی با نوشته‌هایی همچون  “جان محمد علی طاهری در خطر است” و “ما خواهان آزادی محمد علی طاهری هستیم” در برابر ساختمان دفتر سازمان ملل متحد در بلوار شهرزاد تهران، نگرانی خود را نسبت به وضعیت مبهم این زندانی عقیدتی ابراز داشتند. آنها از مسوولان سازمان ملل متحد خواسته‌اند از مسوولان جمهوری اسلامی بخواهند تا به حبس ناعادلانه و غیرقانونی محمد علی طاهری پایان دهند.

گفته شده وضعیت جسمی محمد علی طاهری که در آستانه سی و چهارمین روز از شانزدهمین اعتصاب غذای خود است، خطرناک گزارش شده است. براساس گزارش‌ها “او از هفته پیش به حالت اغما فرو رفته و دو هفته است که تماس یا ملاقاتی با اعضای خانواده خود نداشته است. عدم برقراری تماس تلفنی و ممانعت از انجام ملاقات، بر نگرانی‌ها درباره سرنوشت این زندانی عقیدتی دامن زده است.”

ویدیوها و تصاویر ارسالی از تجمع‌های اعتراضی در حمایت از «محمد علی طاهری» در شهرهای «ونکوور» کانادا، «هانوفر» آلمان، «وین» اتریش و «تهران» ایران در پی آمده است.

تجمع اعتراضی هواداران محمد علی طاهری مقابل دفتر سازمان ملل در تهران – یکشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۶)

 

اعتراض به وضعیت محمد علی طاهری، مقابل ساختمان مقر اصلی سازمان ملل متحد در وین اتریش – یکشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۶)

 
 
اعتراض به وضعیت محمد علی طاهری در هانوفر آلمان – یکشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۶)

 
 
اعتراض به وضعیت محمد علی طاهری در ونکوور کانادا – یکشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۶)

 
 
 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد